Kolimatory

Celowniki kolimatorowe przeźroczyste. W celownikach tych wiązka światła jest rzutowana na filtr dichroiczny lub zwierciadło światłodzielące, które kieruje ją w stronę oka. Ponieważ układ emitujący światło jest poniżej linii celowania, strzelec widzi w soczewce obraz celu z nałożonym na niego punktem świetlnym. Celowniki kolimatorowe przeźroczyste budowane są w dwóch odmianach.

W celownikach określanych jako otwarte zadaniem układu optycznego jest wyłącznie skierowanie wiązki światła od źródła do oka. Nie powiększają one obrazu celu, ale mają niewielką masę i w minimalnym stopniu ograniczają pole widzenia strzelającego. W celownikach kolimatorowych zamkniętych, poza układem optycznym załamującym wiązkę skolimowanego światła, czasami znajduje się także układ soczewek powiększających obraz celu (najczęściej 3,5x). Takie celowniki stanowią ogniwo pośrednie pomiędzy celownikiem optycznym a kolimatorowym.

Zalety celownika kolimatorowego:
-zwiększenie szybkości i precyzji strzału (brak konieczności zgrywania muszki i szczerbinki)
-zredukowanie zjawiska paralaksy w stosunku do celowników optycznych
-minimalne ograniczenie pola widzenia
-możliwość strzelania przy złym oświetleniu

W naszej ofercie posiadamy dwa typy kolimatorów: otwarte i zamknięte. Wszystkie są wodoodporne (co jest unikalną cechą naszych kolimatorów otwartych). Z zasady nasze kolimatory zamknięte posiadają przybliżenie 1x. W celu zwiększenia przybliżenia wykorzystujemy tzw. bustery oddzielne lunety montowane na montażu uchylnym za kolimatorem. Dzięki temu możemy korzystać zarówno z powiększenia jak i bez niego.

KZ-03 LHM

Zwarty, zamknięty kolimator o niewielkich wymiarach i wysokiej wytrzymałości. Wersja dedykowana do broni systemu AR lub innej broni wymagającej...

550,00 zł