Koszyk jest pusty

Wyposażenie

p1030120
p1030120p103012120200225_120139_963982818
Wszystkie oferowane w PWS stroje i elementy posiadają już nałożoną najnowszą wersję farszu. Zdjęcia niektórych elementów są wykonane przed nałożeniem farszu sztucznego. ZKUL-czyli Zielony Kaptur Ultra Lekki. Zielony Kaptur bo był na początku szyty z zielonej siatki, ultra lekki bo pi ...Czytaj więcej

Tac-Kos Welon do Zkula

Jeszcze brak głosów

167,00 zł
  • Opis produktu
  • Komentarz
  • Dodaj komentarz

Wszystkie oferowane w PWS stroje i elementy posiadają już nałożoną najnowszą wersję farszu. Zdjęcia niektórych elementów są wykonane przed nałożeniem farszu sztucznego.

ZKUL-czyli Zielony Kaptur Ultra Lekki. Zielony Kaptur bo był na początku szyty z zielonej siatki, ultra lekki bo pierwsze ZKULe ważyły ok. 280g.(ale były sporo mniejsze od obecnych i miały połowę mniej sznurków ).

Na początku 2017r wysłaliśmy pierwsze egzemplarze ZKULi do znajomych strzelców wyborowych i snajperów z różnych jednostek wojskowych z zaznaczeniem by je ostro testowali ile się da i nie oszczędzali .

Prawie przez dwa lata zbieraliśmy wszystkie informacje zwrotne , wszystkie pomysły i sugestie.

Poprawialiśmy projekt na bieżąco aż zaczął wyglądać tak jak wygląda w obecnej chwili .

Nie „wsadziliśmy „ w niego wszystkich „pomysłów i patentów” jakie się pojawiały podczas testów by nie zwiększać docelowo jego wagi/objętości i ceny(a właśnie objętość/waga i cena była jednymi z kluczowych kryteriów dla nas i żołnierzy ), ale zostawiliśmy możliwość samodzielnego modyfikowania i upgrejdowania przez użytkownika . Projekt jest tak zrobiony że przy pomocy kawałka sznurka, druta i trytytek każdy strzelec może go dostosować do siebie i do swojej roboty .

Nasze ghilli w porównaniu do konkurencji odróżnia praktycznie wszystko :

-Są one „slim” czyli przylegające, dzięki czemu nie ciągną się nigdzie za nami i nie zaczepiają o nic

-Konstrukcja jest oparta na siatce z oczek które nie są za duże i dzięki temu o nic nie czepiają , i nie są za małe , dzięki temu można łatwo i szybko przewlekać przez oczka rafię lub jutę .

-Są bardzo przewiewne, w lato wręcz chłodzą , w zimę też chłodzą , więc trzeba się cieplej ubierać

-Stosujemy „szkołę Kanadyjską*” a nie kopiowaną przez wszystkich producentów „ghilli” „szkołę Amerykańską** „

ierwsze projekty ghilli TAC-Kos na siatce z dużymi oczkami powstały na początku 2015r.

Były one robione według „ instrukcji wojskowych”, ale im częściej ich używaliśmy w różnych warunkach tym bardziej skracaliśmy jutę oraz zmienialiśmy samą konstrukcję naszych ghilli.

Tutaj się przydało doświadczenie Rogera z Kanady, Iraku i z Torunia, oraz trochę moje z wojska (oraz z Harcerstwa)i Koso z milslimów i manewrów, z każdym następnym egzemplarzem coś poprawialiśmy by wygodniej się tego używało w „robocie strzelców i snajperów”.

Aż do późnej jesieni 2016r gdy powstał pierwszy ZKUL.

https://tac-kos.blogspot.com/2020/02/zkul-zielony-kaptur-ultra-lekki-opis.html?fbclid=IwAR0qovY9qjrfADwz0aILCoaV_jihNO2lwfuEPpDVOY-5HkULzgabjhiPa9Q#more

Lista komentarzy:
Nie ma jeszcze opublikowanych komentarzy.
Należy dokonać zakupu tego produktu, aby móc opublikować ocenę i komentarz.

Kontakt

Vicman Michał Dudzik

ul.Kasztanowa 110, 21-003 Jakubowice Konińskie

+48 60 173 18 01

infopws@celowniki.com.pl

© 2020 dla PWS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo